Thanks

We are very grateful for all the help from the following people;
Scientific contributions
  • Piers Allbrook,
  • Jorge Almeida,
  • John Ascher,
  • asiola,
  • Justin Bartlett,
  • Viktor Baranov,
  • Michael Batley,
  • Keith Bayless,
  • Perry Beasley-Hall
  • Bruno Bell,
  • Otto Bell,
  • Zac Billingham,
  • Farhan Bokhari,
  • Kevin Bonham,
  • Gavin Broad,
  • Graham Brown,
  • Samuel Brown,
  • Boris Büche
  • Bevan Buirchell
  • Stephen Bunton,
  • Roger Burks,
  • Andy Burton,
  • Chris Burwell,
  • Cathy Byrne,
  • Graeme C. (Townsville Insects),
  • Chris Cohen,
  • Lyn Cook,
  • Elizabeth Daley,
  • Andy Deans,
  • David de Little,
  • Bob Dransfield,
  • Michael Driessen,
  • James Duggan,
  • Eric Eaton,
  • David Emery,
  • Alexander Emeljanov,
  • Victor Fazio,
  • José Fernández-Triana
  • Murray Fletcher,
  • Lynne Forster,
  • Michael Geiser,
  • Penelope Greenslade,
  • Simon Grove,
  • Ken Harris,
  • Martin Hauser,
  • Solomon Hendrix,
  • Shasta Henry,
  • Don Herbison-Evans,
  • Lionel Hill,
  • Donald Hobern,
  • Jean Hort,
  • Neville Hudson,
  • Andrei Humala,
  • Mark Hura,
  • Bernhard Jacobi,
  • Frans Janssens,
  • Michael Jefferies,
  • Axel Kallies,
  • Barrett Klein,
  • Victor Kolyada,
  • Elöd Kondorosy,
  • Gregory Kuwahara,
  • Peter Lang,
  • Martin Lagerwey,
  • Zachary Lahey,
  • Tamara Leitch,
  • Stanislav Litovkin
  • Rogério Lopes,
  • Lorenzo Locati,
  • James Lumbers
  • Nigel Main
  • Karl Magnacca,
  • Francesco Martoni,
  • Luis Mata,
  • Stuart McKamey,
  • Elaine McDonald,
  • Peter McQuillan,
  • Robert Mesibov,
  • István Mikó,
  • Penelope Mills,
  • Laurence Mound,
  • Tamás Németh,
  • Marc Newman,
  • David Notton,
  • Rolf Oberprieler
  • Roberto A. Pantaleoni,
  • Vin Patel,
  • Alan Phillips,
  • Matthew Pintar,
  • Lindsay Popple,
  • Nick Porch,
  • Kimberi Pullen,
  • Donald Quicke,
  • Robert Read,
  • David Rentz,
  • Karen Richards,
  • Reiner Richter,
  • Tony Robillard,
  • Kate Sandiford,
  • H. Schillhammer,
  • Dmitry Shcherbakov,
  • Ryan Shofner,
  • Adam Slipinski,
  • Graeme Smith,
  • Chris Spencer,
  • Philippa Stanton,
  • You Ning Su,
  • Celia Symonds,
  • Andras Szito,
  • Andreas Taeger,
  • Elijah Talamas,
  • Gary Taylor,
  • Giuseppe Turrisi,
  • Ken Walker,
  • Jeff Webb,
  • Mick Webb,
  • Terry Wheeler,
  • Alex Wild,
  • Kevin A. Williams,
  • Steve Williams,
  • Shaun Winterton,
  • Wongun Kim
  • Jeong Yoo
  • Graphic Art

    Tilly Ellingsen

    Photographic / spotting and enthusiasm contributions:

        • Jan Anderson,
        • James Bailey,
        • Katherine Bearman,
        • Michael Bennet,
        • Phillip Bessell,
        • Bronwyn Blades,
        • Andrew Bonnitcha,
        • Judy Brown,
        • Marlies Bugmann,
        • Rainer Burkard,
        • Georgina Butorac,
        • Patrick Calmels,
        • Geoff Carle,
        • Peter Collenette,
        • Janine Cranney,
        • Roselyn Cugliari,
        • Sally Curry,
        • Cloe Davidson,
        • Alan Daley,
        • Elise Dewar,
        • James Duggan,
        • Neil Duncan,
        • Sarina Dutton,
        • Henry Ellingsen
        • Simon Ellingsen,
        • Theo Ellingsen,
        • Tilly Ellingsen,
        • Peter Ellingsen,
        • Margaret Elphinstone,
        • Dion French,
        • Robyn Gates,
        • Nicolá Goc,
        • Simon Grove,
        • Peter Hüttemeier,
        • David Irwin,
        • Harvey Jackman,
        • Sarah Kanschat,
        • Monika Kasiniak,
        • Jarrah King,
        • Wendy Leeper,
        • Alan Lesheim,
        • Adrian Levings,
      • James Allen Levings,
      • Marianne Ligthart,
      • Sarah Lloyd,
      • Annie Maney,
      • Keith Martin-Smith,
      • Elaine McDonald,
      • Jarrod Midson,
      • Lorraine Phelan,
      • John Phillips,
      • Graham Pilkington,
      • Lyndel Poole,
      • Trevor Popple,
      • Sally Porter,
      • Charlie Price,
      • John Ralph,
      • Reiner Richter,
      • Kayla Rigby,
      • Steve Sargent,
      • David Scully,
      • Tamsin Singleton,
      • Michelle Smith,
      • Tessa Smith,
      • Purdy Sparrow,
      • Roger Sparrow,
      • Greg Stewart,
      • Emma Sommerville,
      • John Tann,
      • Natalie Tapson,
      • Tasmanian Field Naturalists Club,
      • Bonnie Tuttle,
      • Elaine Upton,
      • Shane Walker,
      • Rob Warren,
      • Margaret Warren,
      • M Randall Webster,
      • James Wood.